05.03.2016

HISTORIA WEWNĘTRZNA - recenzja + rabat na zakup książki! :)

Wierzę, że osoby zaglądające na blogi kulinarne są zainteresowane nie tylko gotowaniem, ale i zdrowiem. Jemy przecież między innymi po to, aby dobrze się czuć i zminimalizować ryzyko wystąpienia wszelakich chorób.
Zdrowy układ pokarmowy jest szalenie ważny, dlatego dziś prezentuję Wam książkę w całości poświęconą jelitom:
"Historia wewnętrzna.
Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała" Autorką jest Giulia Enders- młoda doktorantka z zakładu mikrobiologii i higieny klinicznej, która w bardzo przejrzysty sposób przedstawia nam działanie układu trawiennego.
Jest to wiedza, którą powinien posiąść każdy z nas. To bardzo ważne, aby rozumieć jak funkcjonuje nasz organizm, zwłaszcza, że temat jelit, to także temat alergii, zgagi, złego samopoczucia oraz wzmożonego stresu.
Sprawne jelita to podstawa zdrowia całego organizmu. To właśnie z brzucha bierze się odporność, to w nim możemy szukać przyczyn złego humoru, a nawet stanów depresyjnych.

Książka podzielona jest na trzy części:
1. Jelito w roli główniej - zapoznajemy się z budową przewodu pokarmowego oraz dostajemy dużą porcję informacji na temat alergii, nadwrażliwości, nietolerancji, a także... kupy.
2. Unerwienie przewodu pokarmowego - dowiadujemy się jak przebiega transport jedzenia oraz jakie jest połączenie jelit z mózgiem (według mnie jest to jedno z najciekawszych zagadnień)
3. Świat mikrobów - w tej części autorka skupiła się na bakteriach ( złych i dobrych),znaczeniu flory jelitowej oraz higienie.Książka jest napisana przyjemnym (momentami bardzo zabawnym) językiem, co sprawia, że widziałabym ją na liście obowiązkowych podręczników do biologii. Z pewnością dla młodzieży byłoby to bardziej rozwijające, niż uczenie się na pamięć kolejnej nieprzydatnej definicji.
Wymioty, wydalanie, puszczanie bąków czy śmierdzący oddech nie uszły uwadze autorki. Z książki dowiemy się m.in. jak prawidłowo siedzieć na sedesie - czyli oprócz dużej dawki teorii mamy też porady praktyczne ;), co czyni lekturę bardziej wartościową. Ciekawostkom, o których wspomina autorka towarzyszą zabawne ilustracje.
Tytułowa historia napisana jest lekko, bez zadęcia oraz w taki sposób, że nawet osoba niezaznajomiona z tematyką medyczną, wszystko zrozumie. Podejrzewam, że książka może nawet zapoczątkować u niektórych nową pasję i zachęcić do dalszego zdobywania wiedzy.Pamiętacie serial animowany "Było sobie życie" ? "Historia wewnętrzna" trochę mi się z nim kojarzy, ponieważ w trakcie czytania wywoływała uśmiech na mojej twarzy. Myślę, że nie przesadzę, twierdząc, że uczymy się z niej poprzez zabawę.

Jeśli do tej pory z obrzydzeniem myśleliście o swoich wnętrznościach, to po lekturze "Historii wewnętrznej" spojrzycie na swój przewód pokarmowy jak na wspaniałą i doskonale zaprojektowaną machinę.
Mam nadzieję, że Enders napiszę kolejne książki, ponieważ chętnie spojrzałabym jej oczami na pozostałe narządy.

Wpis na blogu jest efektem współpracy z księgarnią dobreksiazki.pl , od której mam dla Was rabat na zakupy ! :-)
Pozycję znajdziecie tutaj: klik
Rabat obowiązuje na całe zakupy o dowolnej wartości.

http://dobreksiazki.pl/historia-wewnetrzna-enders-giulia,p219297 

 "Im więcej wiemy o przewodzie pokarmowym, tym piękniejszy nam się wydaje"3 komentarze:

 1. Zapowiada się bardzo interesująco:) Na pewno przeczytam...

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, ale rabat nie działa :( Pokazuje się komentarz, że kod rabatowy nieprawidłowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prosimy spróbować ponownie, powinno działać, wystarczy wpisać kasiaweganka :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

AddThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...